Do czego nosić szelki męskie?

Szelki męskie to dodatek, który jest świetną alternatywą dla paska. Ich zadaniem jest podtrzymywanie spodni tak, aby te znajdowały się na odpowiedniej wysokości. Modne były kilka sezonów temu, ale mamy świetną informację dla ich fanów. W przyszłym sezonie szelki męskie wracają do łask. Aby wyglądały efektownie ważne jest jednak ich odpowiednie połączenie z pozostałą garderobą. Do czego należy je nosić?

Szelki męskie a ich modele

Na rynku modowym znaleźć możemy kilka rodzajów szelek. Najpopularniejsze są dwa – zakończone klamrami bądź zapinane na guziki. Klamry to świetnie rozwiązanie dla zwykłych, codziennych spodni, natomiast guziki sprawdzą się do spodni garniturowych. Klamry mogą bowiem niszczyć delikatne materiały, więc warto wziąć to pod uwagę, wybierając szelki męskie. Podczas podejmowania decyzji co do modelu, należy również zwrócić uwagę na to, aby były one regulowane. Jest to konieczne z tego względu, aby mogły dobrze podtrzymywać spodnie. Pamiętaj również że szelki z elastyczną gumą po pewnym czasie rozciągną się. Jeżeli szukasz mocnego modelu, wybieraj szelki ze skórzanymi paskami.

Jakie spodnie do szelek?

Najczęściej popełnianym błędem jest noszenie szelek do spodni ze szlufkami. Takie połączenie bardzo razi w oczy i jest niestosowne. Szelki męskie pasują bowiem jedynie do takich spodni, w których nie ma możliwości włożenia paska. Pamiętaj więc, aby dopasować je do odpowiedniej odzieży. W przypadku bardzo eleganckiego stroju, wybierz szelki w stonowanych kolorach, najlepiej klasycznie, niewyróżniające się. Jeżeli jednak masz ochotę na smart casual, wybierz szelki w ciekawy wzór lub motyw. Będą efektownym dodatkiem do stylizacji.

Szelki męskie na co dzień w sklepie szczygieł

Szelki męskie to nie tylko świetne rozwiązanie w przypadku stylizacji formalnych. Bardzo dobrze sprawdzają się również na co dzień. Pomimo, że łączenie szelek ze spodniami posiadającymi szlufki jest niemile widziane, tak w przypadku chinosów istnieje na to ciche przyzwolenie. Chinosy to spodnie eleganckie, które w połączeniu z szelkami będą wyglądać bardzo szykownie. Dzięki nim można stworzyć stylizację smart castual, która popularna jest w kręgach biznesowych.